ads ads ads ads ads ads
بازدید

توضيحات عبدالرضا هلالي درباره مصاحبه نريمان پناهي

۱۴ دی ۱۳۸۸

از تمام اشتباه و خطوري كه در نوكري ام داشته ام -شرمگين ام. حرمت اين بساط و حرمت خادمين صادق اين دستگاه بر هر كسي واجب است. در اين راه به شدت به فرمايشات مراجع عظام تقليد و بزرگان عالم مداحي محتاجم.

عبالرضا هلالي


در پي انتشار مصاحبه نريمان پناهي از مداحان اهل بيت درباره بايد و نبايدهاي مداحي، واحد فرهنگي هيئت الرضا (ع) توضيحاتي ارائه داد.

به گزارش «فردا»، در توضيحات واحدفرهنگي اين هيئت كه ظاهرا از سوي عبدالرضا هلالي نوشته شده آمده است:

بسم الله الرحمن الرحيم

بر خود فريضه مي دانم پيش از هر حرفي تشكر قلبي خود را ابراز دارم كه با دلسوزي و جديت حرفه اي -باب موضوع آسيب شناسي هيئات حسيني را مفتوح نموديد. صداقت شما در ارائه معضلات اين وادي و اظهار راه حل هاي دلگرم كننده تان تحسين برانگيز و قابل قدرداني است. براي روشن شدن بحث هاي طرح شده لازم مي دانم نكاتي را عرض كنم :

۱-بنده مانند شما معتقدم كه درست ترين و اصولي ترين شيوه هاي مجلس عزاداري -همان سيره اهلبيت عليهم السلام و علماء اعلام و مراجع تقليد و همان هيئت ها و مداح هاي سنتي است كه حاصل خون دل خوردن هاي كهنه نوكران صادق و با تقواي معصومين مي باشد. هرچند به نوآوري صحيح و اصولي -آنگونه كه مقام معظم رهبري مدظله العالي عنايت ويژه دارندمعتقدم. اميدوارم خداوند ما را از آفات دوره آخر الزمان محفوظ بدارد.

۲-لازم مي دانم كه يادي از استاد ارجمندم حاج منصور ارضي حفظه الله بنمايم كه به حق و شايستگي سايه بزرگوار ايشان بر سر حقير بوده است . خداوند متعال را شاكرم كه نعمت پير و مرادي همچون ايشان را بر جامعه مادحين به حد كمال رسانده است . وجود نازكش آزرده گزند مباد.

۳-با مطالعه متن سخنان دلسوزانه برادر بزرگوار جناب كربلائي نريمان پناهي حفظه الله هم از احساس مسئوليت ايشان و دقت هاي با شائبه ايشان لذت بردم. فرموده هاي ايشان هم براي حقير مانند مكتبي است كه بر خود لازم مي دانم از تجربيات ايشان كمال استفاده را ببرم.

۴-جا دارد سلام و درود بي پايان خويش را نثار روح ذاكر دلسوخته سيد الشهدا عليه السلام مرحوم سيد جواد ذاكر رحمه الله عليه نمايم كه شهاب وار در آسمان مرثيه درخشيد و انشاء الله بر سفره كرامت جدش مهمان باشد.

۵-من از تمام اشتباه و خطوري كه در نوكري ام داشته ام -شرمگين ام و اميد وارم كه خداوند متعال به مدد حضرت حجت عجل الله تعال فرجه – توفيق خلوص و نوكري شايان به حقير عطا كند و در اين راه به شدت به فرمايشات مراجع عظام تقليد و بزرگان عالم مداحي محتاجم و انشاء الله سرباز گوش به فرماني براي ولايت و حوزه باشم. و ما توفيقي الا بالله.

۶-فرض است كه به دشمنان دين و انقلاب كه به هر شيادي مشغول آلوده نمودن فضاي مطهر حريم هيئات مي باشند تذكر دهم كه خون ما ارزاني اين قداست هائي است كه نسل به نسل و سينه به سينه به دست ما رسيده و مطمئن باشند كه هيچ تضاد و جدائي بين نوكران و دوستان آل الله نيست و هر چه هست تلاش براي نوكري بهتر و شايسته تر است. حرمت اين بساط و حرمت خادمين صادق اين دستگاه بر هر كسي واجب است. ادب در اين حريم – بنائي است كه انشاء الله از باد و باران گزند نخواهد ديد.

حقير عبدالرضا هلالي

گفتني است چندي پيش نريمان پناهي در مصاحبه با نشريه سپيده دانايي از به كاربردن سبك هاي غربي در برخي مداحي ها گلايه كرده بود


ارسال دیدگاه

 دیدگاه شما بعد از بررسی مدیر افزوده خواهد شد.ads ads
موضوعات